Головна » 2017 » Лютий » 13 » Семінар учителів біології
16:11
Семінар учителів біології

Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за роки свого існування неодноразово ставала базою для багатьох районних конкурсів і семінарів. Не став виключенням і цьогорічний семінар учителів біології, який відбувся 10.02.2017 року у приміщенні актової зали школи. Тема семінару - "Мотивація до вивчення екології та біології через залучення учнів до участі в позашкільних предметних конкурсах". Більше тридцяти учителів-предметників та представників відділу освіти Лохвицького району завітали до школи задля підняття важливих тем екологічної освіти дітей.

Розпочався семінар з доповіді учителя біології Олексенко О.А. "Екологічні лиха в Україні" під час якої вона грунтовно розповіла про найбільш хвилюючі екологічні катастрофи української сучасності: екологічну катастрофу у Грибовичах (пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом); екологічне лихо у Радомишлі (забруднення водойми, яке спричинило цвітіння води та загибель великої кількості риби) та проведення паралелі з аналогічною екологічною катастрофою на Лохвиччині (річка Сула); несанкціонований видобуток бурштину на Житомирщині, що призвів до знищення 30 Га унікального лісового масиву; забруднення території не утилізованими люмінісцентними лампами на Диканщині (с.Балясне, с.Зміїнів); проблеми виробництва та переробки відходів калійного заводу у м.Калуш, яке може призвести до екологічної катастрофи - забруднення водяного басейну на території Придністровської частини України та Молдови, а також забруднення повітря у самому місті.

Наступним доповідачем була учитель хімії та біології Безворітня О.А., яка розповіла присутнім про "Роль позашкільних конкурсів при вивченні біології та екології", поділилася результатами своєї багаторічної праці, показавши у презентації кращі учнівські роботи, які брали участь у різноманітних конкурсах з екології, біології та хімії. Родзинкою презентації став виступ учениці 11 класу Синявської О., яка надала до розгляду свою наукову роботу як члена учнівської МАН(Малої Академії Наук) "Кислотність як один з показників якості і безпеки харчових продуктів". Робота написана під керівництвом Безворітньої О.А. зайняла ІІ місце серед аналогічних наукових робіт МАН у Полтавській області. 

Також, відбулася ще одна презентація, але вже екологічного проекту "Проблеми ТВП (твердих побудових відходів) у місті Заводському та шляхи їх вирішення", учениці 10 класу Дзюби О. Цей екологічний проект не перша, але досить вагома спроба школярів внести свій вклад у покращення екологічної ситуації міста. Його результати та висновки можна практично застосовувати при вирішенні наявної екологічної проблеми. Екологічний проект також отримав високу оцінку в області, посвіши почесне ІІ місце на конкурсі екологічних проектів. 

Наступними доповідачами були методист районного відділу освіти Чорнуха О.М та завідуюча методичним кабінетом Савинська Т.І., які у своїх виступах розкривали нагальні проблеми учителів біології району, ділилися інформацією з приводу конкурсів учнівських робіт з біології та екології, та їх проблематики, питання переатестації, перепідготовки та набуття відповідної кваліфікації учителями задля якісної і успішної підготовки дітей до участі в конкурсах та залучення їх до написання робіт наукового спрямування.

Останнім питанням семінару стала екскурсія до СВК "Токарі" у селі Токарі на виробництво молочної продукції "Токарівська молочка". "Екологія харчування як одна з головних проблем у підтримці здорового способу життя" - так звучала тема цієї екскурсії, де на прикладі невеличкого молочного виробництва було показано, як на місцях вирішується проблема з забезпечення населення міста Заводське та поближніх сіл екологічно чистою та натуральною продукцією.

Загалом семінар залишив приємне враження як для гостей так і для учасників. Безперечно, отриманий досвід спілкування та розробка актуальних питань екологічної та біологічної освіти у школах не залишаться поза увагою. Сподіваємося, що наші школярі та учителі будуть продовжувати досвід своїх попередників та наставників, і ще неодноразово ділитимуться своїми науковими досягненнями.

Переглядів: 408 | Додав: vika | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Дошка оголошень
[22.02.2021][Різне]
Конкурсний відбір підручників для 8 класу (0)
[11.02.2021][Анонси подій]
ПЛАН заходів ОЗ «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» до Дня Святого Валентина 12 лютого 2021 року (0)
[08.02.2021][Різне]
Увага акція! (0)
[27.01.2021][Різне]
Конкурсний відбір підручників для 4 класу (0)
[21.01.2021][Анонси подій]
ПЛАН заходів ОЗ «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» до Дня Соборності України 22 січня 2021 року (0)
[01.10.2020][Анонси подій]
Увага акція! (0)
Гімн школи
Досвід вчителів
Образотворче мистецтво [6]
Художня культура [2]
Робота психолога в школі [1]
Проекти
Проекти учнів [5]
Газета Ровесник [9]
Методичні матеріали [1]
Презентації
Світова літ-ра [5]
Астрономія [7]
Виховна робота [3]
Іноземна мова [3]
Це важливо
Медичний куточок [6]
Правила поведінки [8]
Поради психолога [1]
Фотоальбом
Юні інспектори руху [26]
Семінар учителів іноземної мови [16]
Живи, книго! [7]
Свято осені й урожаю [65]
Семінар заступників із виховної роботи [3]
Тиждень шкільного підручника [9]
Семінар директорів шкіл [53]
Естафета педагогічних інновацій [53]
ХV Національний конкурс шкільних газет [20]
Семінар заступників директорів з навчальної роботи [58]
День писемності [8]
Екскурсія 6 класів в Опішне 2016 [20]
Зірка школи - 2017 [20]
Конкурс-презентація талантів
14 лютого – Міжнародний день дарування книг [16]
Як пройшов цей день у нашій школі
Новий рік 2019 [40]
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Я маю право!
Для громадян
Державна служба
Гаряча лінія
Гаряча лінія
Гаряча лінія
МОН молодьспорт
Департамент
РМК
УЦОЯО
ПОІППО
Педпреса
Освіта
Щоденник