Україна! Країна краси і радості, різних звичаїв і обрядів, щирої народної пісні, швидкого танцю, пишної природи, а головне – добрих, гостинних людей.
Все частіше ми звертаємося до наших витоків: історії своєї країни, козацької вольниці, рідної мови. Звертаємося до минулого, щоб зрозуміти сучасне.
Корені нашої духовності – у минулому, коли була «ненька-мати – Запорізька славна Січ».
Запорізька Січ – це наша історія, біографія наших прадідів. Вона – праматір української державності і реальна військово-політична сила України, яка упродовж століть протидіяла спробам турецьких султанів, кримських ханів та польської шляхти поставити український народ на коліна.
Запорізька Січ! Козацтво… Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості.
Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. І куди б не заносила доля козаків, завжди був з ними образ Пресвятої Покрови. Ця ікона супроводжувала і оберігала їх у далекій дорозі.
Щороку український народ відмічає свято Пресвятої Покрови –покровительки всього роду козацького. Це свято є не тільки релігійним, а й національним. Указом Президента України - 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва та Днем захисника України!
Саме в ці жовтневі дні в Заводській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 у рамках діяльності шкільної дитячої організації «Козачата» пройшло традиційне свято учнів 2-х класів «Посвята в козачата».
Тут свято має свою цікаву традицію. Вже протягом багатьох років посвята в козачата наших другокласників проходить як козацька рада. У залі збираються усі, виходять маршем, співаючи похідну пісню, курінні кожного класу здають рапорти кошовому, лунає Гімн України.
Перед посвятою юні козачата продемонстрували свої вміння, силу і спритність, ознайомились із життям козаків, їх побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі.
Після посвячення другокласників, заступник директора з навчально-виховної роботи Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Міщенко Лариса Володимирівна привітала юних козачат, а члени батьківських комітетів вручили козачатам-другокласникам значки – символічний «Січі Знак» .
Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії. На славних прикладах патріотизму сучасників Богдана Хмельницького, Івана Богуна у підростаючого покоління виховується почуття національної самоповаги, любові до рідного краю.
Такі заходи, безсумнівно, виховують у молоді почуття гідності, честі та любові до Батьківщини. |