Головна » 2018 » Листопад » 29 » Пам'ятка для батьків
12:11
Пам'ятка для батьків

БАТЬКАМ

як говорити з дітьми

щодо військової агресії і воєнного стану.


Війна вже давно іде, про це діти шкільногоо віку вже знають. Ви напевне вже говорили про це. Про смерть теж діти зараз думають, на жаль, раніше, ніж зазвичай це бувало, Для дитини введення воєнного стану практично нічого не змінює. Тому не потрібно ажіотажу. Напруження суспільне стосується дорослих. Старшим дітям, які через кілька років вже теж будуть дорослими, можна говорити як з дорослими, але емоційно оберігаючи. Молодшим дітям потрібно насамперед дати певність, що ваша родина готова до невизначеності і до будь-чого в майбутньому. Як це зробити.

1. Перше. Самим себе заспокоїти і тримати спокій, опанувати тривогу і налаштуватися на життя у імовірно ще важчих умовах, сконцентрувавшись на самому важливому. Найгірше, що можна зробити по відношенню до дитини - це продемонструвати паніку. Тому спочатку про свій психологічний стан подбати, а потім говорити з дитиною.
2. Головне. Дати дитині час бути разом, ділити буття, підкреслювати, що ми разом, говорити: ти можеш бути певним, що ми у будь-яких ситуаціях будемо разом, допомагатимемо один одному здолати будь що погане, що може трапитися на нашому шляху. Ти ж будеш мені допомагати? І я тобі буду допомагати. (Важливо дати дитині відчуття, що вона щось може зробити, а не просто бути пасивною жертвою обставин, навіть якщо це щось зовсім маленьке).
3. Найкраще від страхів, а особливо уявних страхів, якими ми всі страждаємо в непевній ситуації, дитину лікують мамині обійми, - це образ захищеності, емоція захищеності. Це важливий психологічний (душевний) ресурс, який укріплює наш спільний дух. Він нам потрібен. Але не кидайтеся обніматися, якщо ви цього раніше не робили роками, це буде дуже дивна поведінка. Прислухайтеся до дитини. Можна наблизитися, присісти, щоб очі були на одному рівні з очима дитини, відкрити обйми і чекати, якщо у дитини є потреба, вона сама може зробити крок назустріч і обняти вас. Ви теж отримаєте душевний ресурс.
4. Будьте уважні до дитини, організовуйте спокійні 5-10 хвилинки, коли ви сидите разом (без телевізора чи комп'ютера) і говорите комфортно "про що хочеться", розказувати історії з минуого, згадувати щось приємне; такі спонтанні розмови теж дають ресурс дружності спілкування, відновлюється контакт. Можна спілкуватися за якоюсь спокійною ручною роботою, перебиранням і розкладанням чогось, розплутуванням, чищенням і т.п. або малюванням, вязанням, вишиванням і т.п.
5. Мрійте разом. Будь яке напруження і тривога призводить до змін відчуття часу, ми ніби замикаємо себе у цьому поточному часі. Коли ми мріємо про те, що зробимо в майбутньому, ми звільняємо себе із цієї пастки сіюхвилинного часу, а відтак і додаємо собі сил.

Війна відноситься до таких обставин життя, які ми не можемо самостійно здолати, як би нам не хотілося, щоб цього не було. Ми шалену енергію витрачаємо на спротив, щоб цієї реальності не стало. Витрачати потрібно не на це, війна - це реальність, з якою ми живемо. Треба концентруватися на тих зусиллях, які реально підвищують шанси вижити у будь-яких невизначеностях і ризиках. Моделюйте подумки, що може статися найгірше і продумуйте, які дії могли б бути найкращими відповідями з вашого боку таким ризикам. "А якщо..., то ми..." зараз корисно не для того, щоб сильніше злякатися, а для того, щоб здолати страх від безпорадності.

І врешті, мені подобається такий прийом: "А знаєте, у нас гарні гени", наші предки змогли вижити у набаго страшніших ситуаціях, і ми все здолаємо.

Переглядів: 146 | Додав: vika | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Дошка оголошень
[22.02.2021][Різне]
Конкурсний відбір підручників для 8 класу (0)
[11.02.2021][Анонси подій]
ПЛАН заходів ОЗ «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» до Дня Святого Валентина 12 лютого 2021 року (0)
[08.02.2021][Різне]
Увага акція! (0)
[27.01.2021][Різне]
Конкурсний відбір підручників для 4 класу (0)
[21.01.2021][Анонси подій]
ПЛАН заходів ОЗ «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» до Дня Соборності України 22 січня 2021 року (0)
[01.10.2020][Анонси подій]
Увага акція! (0)
Гімн школи
Досвід вчителів
Образотворче мистецтво [6]
Художня культура [2]
Робота психолога в школі [1]
Проекти
Проекти учнів [5]
Газета Ровесник [9]
Методичні матеріали [1]
Презентації
Світова літ-ра [5]
Астрономія [7]
Виховна робота [3]
Іноземна мова [3]
Це важливо
Медичний куточок [6]
Правила поведінки [8]
Поради психолога [1]
Фотоальбом
Юні інспектори руху [26]
Семінар учителів іноземної мови [16]
Живи, книго! [7]
Свято осені й урожаю [65]
Семінар заступників із виховної роботи [3]
Тиждень шкільного підручника [9]
Семінар директорів шкіл [53]
Естафета педагогічних інновацій [53]
ХV Національний конкурс шкільних газет [20]
Семінар заступників директорів з навчальної роботи [58]
День писемності [8]
Екскурсія 6 класів в Опішне 2016 [20]
Зірка школи - 2017 [20]
Конкурс-презентація талантів
14 лютого – Міжнародний день дарування книг [16]
Як пройшов цей день у нашій школі
Новий рік 2019 [40]
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Я маю право!
Для громадян
Державна служба
Гаряча лінія
Гаряча лінія
Гаряча лінія
МОН молодьспорт
Департамент
РМК
УЦОЯО
ПОІППО
Педпреса
Освіта
Щоденник