
Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.
Володимир Забаштанський
21 лютого українці святкують Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. В Україні це свято відзначають з 2002 року.
Багата і барвиста мова українського народу. Мова – то краса нашого життя, - наше майбутнє. Рідне слово – невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ. Максим Рильський писав: "Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо ïï! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови..."
Цього дня бібліотекарем школи Шаренко В.І. була проведена вікторина для учнів 4-х класів «Знавці української мови». Вікторія Іванівна намагалася донести красу і багатство рідної мови, розкрила дітям необхідність її у житті людини. Дуже цікаво проходила вікторина. Діти розгадували загадки, шаради, відповідали на запитання про мову. Всі були переможцями в цій вікторині і після підведення підсумків, отримали нагороди – медаль «Кращий знавець української мови».
Українська мова є однією з найкращих мов у світі. Тому, як написала Антоніна Каніщєнко:
Вивчайте мову українську –
дзвінкоголосу, ніжну, чарівну,
прекрасну, милу і чудову,
як материнську пісню колискову.





|