Головна » 2018 » Листопад » 1 » Ми віримо в гарне майбутнє
12:30
Ми віримо в гарне майбутнє

Презентація четвертої частини проекту 
«Зроблено в Україні»


Багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу ми продовжуємо вивчати із року в рік. Звичаї та традиції народу – це ті прикмети, по яких розпізнають народ не тільки у сучасному, а і в його історичному минулому. Упродовж століть десятки й сотні тисяч майстрів – килимарниці, вишивальниці, ткачі, гончарі, різьбярі по дереву, кістці та рогу, майстри декоративного розпису, склороби-гутники, золотарі-ювеліри, ковалі, майстри лозоплетіння і художньої обробки шкіри та багатьох інших професій – створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них ми називаємо тепер творами народного мистецтва.
Народні художні промисли в Україні є невід’ємною складовою української культури, вони увібрали в себе риси, притаманні окремим етнографічним регіонам країни. Наш народ має багату культуру,  величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Багато можна дізнаватися й вивчати в Україні про Україну. 
Наша учнівська молодь крім того, що вже знає, хоче дізнатися ще більше. Бо той, хто не черствіє душею та сповнений любові та доброти  до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Отже, четвертою  частиною нашого  довготривалого проекту учнівського самоврядування «Зроблено в Україні»  став напрям «Народні промисли України».
У роботу включилися всі класні колективи середньої та старшої школи. 

Один з найдавніших видів народного ремесла – гончарство  презентували учні 5-А класу.  П’ятикласники організували вернісаж гончарних виробів, які вони придбали, відвідуючи Національний музей-заповідник українського гончарства. 

Наступного дня учні школи познайомилися  з писанкарством  з різних регіонів та міст України. Учні 5-Б класу  виготовили власні писанки, ознайомили учнів школи з технікою писанкарства та за допомогою інформаційних плакатів розповіли про символіку розпису писанок.  

6-А клас познайомив нас із одним з найбільш важливих із народних ремесел в Україні – ткацтвом.

Про найдавніші способи обробки деревини, що збереглись і до наших днів, а також про досконаліші техніки із застосуванням багатьох інструментів, на основі яких розвинулись такі ремесла, як бондарство (виготовлення бочок) та стельмахівство (виготовлення возів і саней),  нам розповіли учні 6-Б класу. А ще вони  організували виставку-презентацію виробів із деревини, на якій були і вироби наших місцевих майстрів Якова Заяри, Сергія Сороки, Андрія Михайлеця.

Вичинка шкіри і виготовлення з неї побутових виробів – одне з найдавніших занять українців. Досить високого розвитку техніка і технологія обробки шкур тварин досягла ще в давньоруський період, чому сприяли розвинуте тваринництво, значна кількість звірів у лісах, а також кліматичні умови, що вимагали теплого сезонного одягу. Вичинкою шкір для одягу займалися кушніри.

Цікаво було дізнатись,   що у нас на Полтавщині є майстри, які займаються таким ремеслом. І один із них – житель Великої Багачки Чобітько Максим. 
А наші майстрині 7-А класу, презентували виставку прикрас зі  шкіри, які вони виготовляли впродовж роботи над своїм завданням. 

 

Гутництво –  це виготовлення виробів із скла; одне із багатьох ремесел, яке відоме українцям вже понад тисячу років. “Скляне мистецтво” не є таким знаним, як, наприклад, вишивання чи писанкарство. Техніка виконання — складна і вимагає від майстра терпіння. Але, не зважаючи на це, воно того варте — такі вироби неначе зачаровують.
Всі учні із задоволенням відвідали виставку виробів зі скла, яку презентував  7-Б клас, і ознайомилися з етапами розвитку скляної промисловості. 

 

Найбільше, мабуть, всім запам’ятався День лозоплетіння. В цей день діти мали змогу використати свої можливості і вчилися цій техніці на майстер-класі, який провела мама учня 8-А класу Климченко  Наталія Василівна.
Завершилася ця частина нашого проекту Тижнем народних промислів України. До участі в заходах тижня долучилися учні 9-11 класів, які заздалегідь отримали завдання відшукати в місті  сучасні зразки виробів народних ремесел.

 

Представляли фото-презентації старші класні колективи, які з великим задоволенням разом із своїми класними керівниками долучилися до заключної частини проекту. Під час виставки-вернісажу можна було побачити фото дерев’яних, кованих виробів, а також вироби з каменю. 
Ці ремесла здавна побутували як допоміжні види господарської діяльності, які давали можливість не тільки підтримувати матеріальний рівень родини, але й розвивали естетичний смак, виробляли одвічний потяг до краси, такий характерний для всього життя й побуту українців. 
Людина живе в оточенні краси і різнобарвності, витонченості форм природи, уміє бачити красу в навколишньому світі і сама творить предмети краси. 
Мусимо зберегти народні традиції, вироблені українцями впродовж тисячоліть, щоб наші нащадки не втратили той потяг до краси й досконалості, який надихав наших предків.
Народні мистецькі вироби зберігають енергію нації, тому не слід забувати, що які б нові мистецькі цінності не створили художники-професіонали, народна мистецька традиція залишається тим невичерпним джерелом, яке живитиме серця і душі людей вічно.

 

 

Переглядів: 188 | Додав: vika | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Дошка оголошень
[22.02.2021][Різне]
Конкурсний відбір підручників для 8 класу (0)
[11.02.2021][Анонси подій]
ПЛАН заходів ОЗ «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» до Дня Святого Валентина 12 лютого 2021 року (0)
[08.02.2021][Різне]
Увага акція! (0)
[27.01.2021][Різне]
Конкурсний відбір підручників для 4 класу (0)
[21.01.2021][Анонси подій]
ПЛАН заходів ОЗ «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» до Дня Соборності України 22 січня 2021 року (0)
[01.10.2020][Анонси подій]
Увага акція! (0)
Гімн школи
Досвід вчителів
Образотворче мистецтво [6]
Художня культура [2]
Робота психолога в школі [1]
Проекти
Проекти учнів [5]
Газета Ровесник [9]
Методичні матеріали [1]
Презентації
Світова літ-ра [5]
Астрономія [7]
Виховна робота [3]
Іноземна мова [3]
Це важливо
Медичний куточок [6]
Правила поведінки [8]
Поради психолога [1]
Фотоальбом
Юні інспектори руху [26]
Семінар учителів іноземної мови [16]
Живи, книго! [7]
Свято осені й урожаю [65]
Семінар заступників із виховної роботи [3]
Тиждень шкільного підручника [9]
Семінар директорів шкіл [53]
Естафета педагогічних інновацій [53]
ХV Національний конкурс шкільних газет [20]
Семінар заступників директорів з навчальної роботи [58]
День писемності [8]
Екскурсія 6 класів в Опішне 2016 [20]
Зірка школи - 2017 [20]
Конкурс-презентація талантів
14 лютого – Міжнародний день дарування книг [16]
Як пройшов цей день у нашій школі
Новий рік 2019 [40]
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Я маю право!
Для громадян
Державна служба
Гаряча лінія
Гаряча лінія
Гаряча лінія
МОН молодьспорт
Департамент
РМК
УЦОЯО
ПОІППО
Педпреса
Освіта
Щоденник