
17 травня, в Україні відзначають День вишиванки – свято, яке покликане зберігати й популяризувати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. День вишиванки традиційно святкується кожного третього четверга травня з 2006 року. Свято започаткували студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Вишиванка - це святковий, а не повсякденний одяг. У будні українці носили так звані "буденки" - непомітні сорочки, а на свята одягали багато вишиті сорочки.
Своїми особливими вишиванками може похвалитися не тільки кожен регіон України, а навіть окремі села. Сорочки можуть відрізнятися фасоном, кольором, візерунком.
У наш час дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік вишивання (серед них гладь, колосковий шов, низь, вузлики, шнурочок, кручений шов, вирізання, виколювання, козлик, плетінка, мережка).


В такий сонячний і теплий день, учні та вчителі Заводської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 також долучилися до свята вишиванки. Вони прийшли до школи у вишиванках: яскравих, модних, барвистих, в різних кольорах техніках і візерунках. Класи початкової школи майоріли різнобарвними візерунками української вишивки.


Учні 8-х класів завітали до шкільної бібліотеки, щоб ознайомитися з книгами про історію традиційного вбрання Українців.


Цей день знову нагадав, що всіх нас, українців, об’єднує любов до рідної Батьківщини, бажання бути справжніми патріотами та гідними громадянами своєї країни.

|