Всеукраїнський тиждень дитячого читання

«Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!»
Тиждень дитячого читання-2023

План проведення тижня дитячого читання


 

27 березня в усіх дитячих бібліотеках країни стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання під гаслом «Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!», який буде тривати до 2 квітня.

Бібліотека нашого ліцею також долучилася до цієї однієї з наймасштабніших книжкових подій року. Впродовж тижня у бібліотеці відбудуться різноманітні літературні ігри, виставки, конкурси, цікаві зустрічі з книгами і літераторами.

Відкриття Тижня «Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!» розпочинається святковою онлайн мандрівкою-екскурсією «У бібліотеці як у казці».


Тематика днів Всеукраїнського тижня дитячого читання:

27.03 - Відкриття Тижня «Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!».

28.03 - День письменників-ювілярів «Книготерапія від письменника».

29.03 - День книг-ювілярів «Радимо прочитати».

30.03 - День нової книги «Нова книга – новий друг».

31.03 - День онлайн-знайомств «Вони боронять Україну».

01.04 - День творчості «Малюємо, читаємо – в творчості зростаємо».

02.04 - День дитячої книги «Я обираю книгу!».

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання учениці 10 класу, Гресь Юлія, Сенько Анна і Кривобок Анна зібрали літературне досьє «Прозаїк, кіносценарист» про життя і творчість Василя Земляка, якому в цьому році виповнюється 100 років. 28 березня в день, який присвячений письменникам-ювілярам, дівчата виступили перед своїми однокласниками з презентаціями і доповідями. Сенько Анна збирала матеріали по біографії письменника. Гресь Юлія в своїй презентації розповіла про творчість Василя Земляка як письменника. Кривобок Анна ознайомила однокласників з творчістю Земляка як кіносценариста.


Літературна гра – один із методів навчання, який дає можливість активізувати пізнавальну діяльність учнів. У грі в учнів виробляються звички зосереджуватися, думати самостійно, працювати колективно розвиваються увага, потяг до знань. Захопившись, учні не помічають, що вчаться, орієнтуються у незвичайних ситуаціях, поповнюють запас уявлень, понять, розвивають фантазію. Навіть найпасивніші включаються в гру з великим бажанням, докладаючи зусиль, щоб не підвести товаришів по грі. Ігрові уроки добре уживаються із «серйозним» навчанням. Ігрові дії підтримують і посилюють інтерес учнів до предмета.

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання шестикласники взяли участь в літературному лото «Віват, Тореадори!» за твором В. Нестайка «Тореадори з Васюківки». Навіть повітряна тривога не змогла завадити нашій грі, яка все ж продовжилася в укритті. Перемогла дружба!


Анна Коршунова (Шевченко Ганна Євгенівна) - українська письменниця, поетеса, публіцистка, авторка лібрето для дитячих музичних п'єс, дійсний член Національної спілки письменників України, переможниця у номінації «Дитяча книга року ВВС-2017» за книгу «Комп і компанія».

29 березня в рамках Всеукраїнського тижня читання учні 5-А і 5-Б класів Заводського ліцею №1 зустрілись онлайн із письменницею, яка свого часу навчалася в нашому освітньому закладі. До зустрічі приєдналась Заводська публічна бібліотека №1.

У творчій скарбничці Анни Коршунової зібралося вже чимало літературних перлин. Вона є автором 16 дитячих книг. Дітям було про що поговорити з авторкою і вони готувались і чекали на цю подію.

Учні 5-Б класу разом з класним керівником і вчителем української мови Стельник О.М. перечитали книгу «Моє маленьке місто Заводське». Багато запитань було в учнів до письменниці по цій книзі. Найцікавіші запитання підготували Осадченко Софія (5-Б), Куриленко Евеліна (5-Б), Білан Олексій (5-Б), Коржина Тетяна (5-Б), Шпанка Дарина (5-Б), Шерстков Нікіта (5-А), Байрак Ярослава (5-А). На жаль час зустрічі був обмежений, але маємо надію, що ми ще зустрінемось з Ганною Євгенівною і обов’язково це буде офлайн.

Дякуємо дитячій письменниці Анні Коршуновій за цікаву, натхненну, теплу і змістовну зустріч!


Віталій ЗАПЕКА. Вільний художник, письменник, драматург. Учасник АТО, з 2015 року - воїн добровольчого батальйону «Полтава», позивний «Спілберг». Народився 13 жовтня 1967 року в Полтаві. В даний час Віталій продовжує захищати Україну.

Писати почав на війні. І про війну, насамперед…

31 березня учні 9-х класів Заводського ліцею №1 ознайомилися з романом полтавця Віталія Запеки «Цуцик».

Сам письменник назвав цей твір «антивоєнним». Він присвятив його дівчинці Юлі, котра загинула від російських градів разом зі своєю сім’єю, присвятив сотням дітей, загиблим у війні, а ще – бойовим собакам, що несуть військову службу.

Гаслом «Цуцика» є вислів класика Екзюпері з «Маленького принца»: «Ми назавжди відповідальні за тих, кого приручили». Ці слова часто повторюються на сторінках роману.

Хочеться вірити, що кожен, хто прочитає роман, буде глибоко вражений, полюбить, як і усі, хто вже прочитав книгу, головного героя. А той, хто не має в реальному житті песика, заведе його. Не обов’язково рудого, не обов’язково Барсика, а такого, що стане справжнім надійним другом.


Завершився Всеукраїнський тиждень дитячого читання, Який проходив із 27 березня по 2 квітня. Безліч книжкових подій відбувалося в нашому ліцеї протягом тижня. Серед учнів 1-4 класів відбувся конкурс на кращу ілюстрацію «Моя улюблена казка». Виставка ілюстрацій проходить наразі в бібліотеці ліцею.

Завідуюча бібліотеки ліцею щиро вдячна дітям за любов до читання, за активну участь у заходах, бажає їм нових відкриттів, теплих весняних посмішок та гарного настрою на канікулах!

Дошка оголошень
[18.05.2023][Різне]
Графік проведення заходів, спрямованих на подолання освітніх втрат (0)
[29.03.2023][Різне]
Оголошення про прийом до ліцею (0)
[27.03.2023][Різне]
Опитування (0)
Проекти
Проекти учнів [5]
Газета Ровесник [9]
Методичні матеріали [1]
Досвід вчителів
Образотворче мистецтво [6]
Художня культура [2]
Робота психолога в школі [1]
Презентації
Зарубіжна літ-ра [5]
Астрономія [7]
Виховна робота [3]
Іноземна мова [3]
Це важливо
Медичний куточок [6]
Правила поведінки [8]
Поради психолога [1]
Потрібні контакти [1]
Фотоальбом
Юні інспектори руху [26]
Семінар учителів іноземної мови [16]
Живи, книго! [7]
Свято осені й урожаю [65]
Семінар заступників із виховної роботи [3]
Тиждень шкільного підручника [9]
Семінар директорів шкіл [53]
Естафета педагогічних інновацій [53]
ХV Національний конкурс шкільних газет [20]
Семінар заступників директорів з навчальної роботи [58]
День писемності [8]
Екскурсія 6 класів в Опішне 2016 [20]
Зірка школи - 2017 [20]
Конкурс-презентація талантів
14 лютого – Міжнародний день дарування книг [16]
Як пройшов цей день у нашій школі
Новий рік 2019 [40]
День Вишиванки 2021 [22]
Уроки доброти [24]
Уроки доброти в нашому ліцеї, які проходили з 3 по 7 жовтня.
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Дітям
Я маю право!
Для громадян
Державна служба
Гаряча лінія
Гаряча лінія
Гаряча лінія
МОН України
Департамент
УЦОЯО
ПАНО
Офіційний вебсайт Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського
Педпреса
Освіта