Поради батькам щодо перебування дітей в інтернетіАлгоритм дій для батьків щодо виявлення ознак перебування (можливого перебування) дітей на небезпечних соціальних сайтах мережі Інтернет
Останнім часом небезпечний флешмоб набуває поширення шляхом соціальних мереж інтернету, що спонукає дітей та молодь до вчинення самогубств. Діти, яким батьки та близькі мало приділяють своєї уваги, часто “зависають” в Інтернеті, де масово вступають у різні закриті групи, найчастіше "ВКонтакті", під назвами: "Синій кит", "Море кит","Тихий дім", "f57", "f58 ", "Розбуди мене о 4.20 ", ''Рудий лис ","Червона сова" та інші. Адміністратори таких груп дають учасникам ряд завдань, останнім і яких завжди є самогубство. Маніпулювання вміло здійснюється на психологічному рівні. У разі невиконання фінальної частини “квесту”, підліткам погрожують фізичною розправою не тільки з ними самими, а й з їх батьками та родичами. Кілька слів, як працює ця система. І етап: Модератор постійно проводить моніторинг індивідуальних сторінок неповнолітніх у соцмережах із метою виявлення дітей з депресивним психічним станом. За допомогою практик нейролінгвістичного програмування та інших психологічних прийомів схиляє дітей до різних дій та вчинків, які у подальшому приводять до вчинення суїцидів. Підліток цікавиться їх діяльністю та пише заявку для вступу, написавши певний текст у себе на сторінці (наприклад: “хочу в гру", “дай мені номер”, "дай мені інструкцію”, “Найди мене ”, “Де я?” та інші).
II етап: Адміністратор у приватному чаті спілкується з дитиною, вивчаючи готовність її до самогубства та затверджує кандидатуру для участі у закритій групі.
IІІ етап: Схиляння дитини до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці “квести” в обов’язковому порядку знімаються на відео. Однією з головних умов є недопущення розповсюдження інформації батькам та працівникам школи. Обов’язковим завданням у “квестах” є нанесення самому собі тілесних ушкоджень у вигляді порізів різних частин рук та опублікування фото доказів у закритому чаті. Відомо, що після діалогу через «Skype» у неповнолітнього залишається кілька днів до вчинення самогубства. Це і є фінальне завдання, обов’язкове для виконання із відео фіксацією моменту смерті в режимі online. Така субкультура підліткового суїциду має розгалужену систему і поширюється у всіх регіонах. Слід зауважити, що до групи ризику потрапляють діти та молодь, які мають необмежений та безконтрольний доступ у соцмережах і схильні до впливу ззовні. Водночас автори “гри смерті”, які підштовхують їх до еуїциду, пропонують придбати відео на форумах із обмеженим доступом або безпосередньо у соціальних мережах.
Поряд з втягненням неповнолітніх користувачів соціальних мереж у різноманітні спільноти деструктивного та суїцидального характеру, серед підлітків досить популярний “фдешмоб” під назвою “Зникни на 24 години", основною умовою якого є втеча з дому на 24 години без попередження своїх батьків та відсутністю будь-яких засобів зв’язку. До того ж у цей час дитина може переховуватися десь поблизу та спостерігати, бавлячись із того як здійснюються його пошуки. Окрім того у мережі інтернет серед підлітків з’явилася нова небезпечна гра під назвою “Біжи або помри ”. Організатори спонукають дітей до вкрай небезпечних дій, зокрема до раптової появи на проїзній частині прямо перед транспортним засобом, що рухається. Обов’язковою умовою такої гри є те, що хтось ще із цих дітей повинен зафіксувати на відео цей небезпечний момент та викласти в інтернет. Додаткові фактори психологічного впливу створюють пряму загрозу життю та здоров’ю дітей під час їх участі в дорожньому русі, сприяють ігноруванню ними елементарних правил безпеки та байдужості до життя і здоров’я інших, Поради батькам щодо безпеки дітей в Інтернет просторі:
Дотримуватися порад поліції! У разі підозри щодо перебування (можливого перебування) дітей на небезпечних соціальних сайтах мережі інтернет негайно повідомляти психологу та в подальшому узгоджувати будь-які дії з інспектором ювенальної превенції або інформувати до поліції за номером «102»!!! Головне управління Національної поліції в Полтавській області
|
|