Новини

14 березня ми з гордістю говоримо про добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, захистити нас та країну. Перші добровільні формування виникли навесні 2014 року. Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021-на початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони. А після широкомасштабного вторгнення люди просто заполонили військкомати. Зараз Сили територіальної оборони є наймолодшим родом військ в українській армії.

З нагоди цього свята у Заводський ліцеї № 1 завітав доброволець нашої територіальної громади Володимир Олександрович Петрюк. Зустріч пройшла у формі бесіди, діти з цікавістю слухали Володимира Олександровича, задавали йому питання. Віримо в перемогу та чек ... Читать дальше »

Просмотров: 12 | Добавил: vika | Дата: 14.03.2023 | Комментарии (0)

7-12 березня BFMC у партнерстві з EFI запросив українських школярів взяти участь у першій в Україні Міжнародній Економічній Олімпіаді від чеського Institute of Economic Education (INEV).

Економічна Олімпіада — це змагання з економічного мислення між школярами різних країн, метою якого є зацікавити підлітків вивченням економіки і виміряти їхній рівень економічної грамотності. Для участі в Олімпіаді не потрібно навчатися у спеціалізованій школі або класі.

У нашому освітньому закладі виявилося 17 бажаючих із 10-11 класу, які вирішили перевірити своє економічне мислення. Тож віримо у їх сили та чекаємо гарних результатів!

... Читать дальше »

Просмотров: 5 | Добавил: vika | Дата: 12.03.2023 | Комментарии (0)

На факультеті філології та журналістики Полтавського педагогічного університету 07 березня 2023 року відбувся просвітницький захід для школярів Полтавщини, до якого долучилися учні 7-8 класів нашого ліцею. Зустріч була присвячена змінам в Українському правописі 2019 року й особливостям їх імплементації в освітній процес та в мовленнєве повсякдення українців.

Крім цього, організатори заходу акцентували увагу на тому, що мова важлива не тільки як інструмент спілкування. Для нас, українців, мова є ще й засобом самоідентифікації як нації, особливо у часи, коли ми потерпаємо від російської агресії. Спікерка Людмила Дейна наголосила на необхідності постійного саморозвитку, прагнення до пізнання нового й шанобливого ставлення до рідної мови.

Просмотров: 4 | Добавил: vika | Дата: 10.03.2023 | Комментарии (0)

10 березня – День державного гімну України, одного з головних символів держави поряд із прапором і гербом. Саме цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль на Шевченкових роковинах уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.

Історія гімну бере початок у 1862 році, коли Павло Чубинський написав слова, а вже потім священник Михайло Вербицький – музику.

Ще на хвилі масових протестів, під час Помаранчевої революції та Революції гідності, національна пісня єднала мільйонів українців, вона і досі зігріває наші серця.

Глибинне значення кожного слова гімну українці усвідомили з початком повномасштабного вторгнення російських військ. Слова « ... Читать дальше »

Просмотров: 5 | Добавил: vika | Дата: 10.03.2023 | Комментарии (0)

Щороку 9 і 10 березня Заводський ліцей №1 відзначає Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті сина України, поета і прозаїка, художника і громадського діяча, пророка нації. Учні ліцею створили інфографіку «Живий Шевченко», провели гру-диспут «Нас єднають думи Кобзаря», брейн-ринг «Правда чи фейк», відверту розмову «4 амплуа Т. Шевченка», захист учнівських проєктів «Я відкриваю Шевченка».

Цікавим та пізнавальним був віртуальний екскурсійний тур до будинку-музею Кобзаря, відвідування віртуального музею однієї картини. Вихованці створили лаконічний пост для соцмереж, присвячений життю величного українця. Діти переглянули «Шевченкіану» А. Єрмоленка, долучилися до проєкту ЛітДвіж «Як українські класики почали усміхатись», розгадали квіз «Упізнай роботи Шевченка».

Впрод ... Читать дальше »

Просмотров: 5 | Добавил: vika | Дата: 10.03.2023 | Комментарии (0)

Кобзарем його ми звемо,

так від роду і до роду.

Кожний вірш свій і поему

Він присвячував народу.

До 209 річниці від дня народження геніального українського поета, художника, філософа, нескореного патріота Тараса Григоровича Шевченка у 6-Б класі проведено літературний журнал «Тарас Шевченко – поет усього людства», присвячений пам'яті видатного українського діяча. Учні дізналися цікаві факти про поета, познайомилися з художньою творчістю митця, заслухали декламування віршів Тараса Григоровича.

 

Просмотров: 6 | Добавил: vika | Дата: 09.03.2023 | Комментарии (0)

9 березня, у день народження видатного кобзаря Тараса Шевченка, учні 5-А класу Заводського ліцею №1 на уроці математики розглянути життєпис поета, розв'язали вирази та рівняння і дізналися багато цікавих фактів із життя художника.

Просмотров: 4 | Добавил: vika | Дата: 09.03.2023 | Комментарии (0)

Цікаво й пізнавально пройшов урок-квест «Тарасів шлях» для учнів 4-А класу. Під час квесту діти пригадали життєвий шлях поета, взяли участь у вікторині, прочитали його вірші, на дошці jamboard розмістили цікаві факти із життя генія українського народу.

Просмотров: 19 | Добавил: vika | Дата: 09.03.2023 | Комментарии (0)

Для учнів 4-Б класу було проведено гру-квест «Чи знаєш ти Шевченка?». У формі гри діти відповідали на запитання, які стосувалися життя і творчості поета, створювали асоціативний кущ, писали сенкан, викладали з підручних матеріалів назву збірки поезій Шевченка «Кобзар».

Просмотров: 7 | Добавил: vika | Дата: 09.03.2023 | Комментарии (0)

Першокласники провели онлайн виставку малюнків «Шевченковими стежками».

Просмотров: 3 | Добавил: vika | Дата: 09.03.2023 | Комментарии (0)

1 2 3 ... 59 60 »
Дошка оголошень
[29.11.2022][Різне]
Акція "16 днів проти насильства" (0)
[07.10.2021][Різне]
Дослідження «Удосконалення механізмів публічного управління системою неперервної освіти в умовах інноваційного розвитку суспільства» (0)
[27.09.2021][Виховні заходи]
План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» (0)
Проекти
Проекти учнів [5]
Газета Ровесник [9]
Методичні матеріали [1]
Досвід вчителів
Образотворче мистецтво [6]
Художня культура [2]
Робота психолога в школі [1]
Презентації
Зарубіжна літ-ра [5]
Астрономія [7]
Виховна робота [3]
Іноземна мова [3]
Це важливо
Медичний куточок [6]
Правила поведінки [8]
Поради психолога [1]
Потрібні контакти [1]
Фотоальбом
Юні інспектори руху [26]
Семінар учителів іноземної мови [16]
Живи, книго! [7]
Свято осені й урожаю [65]
Семінар заступників із виховної роботи [3]
Тиждень шкільного підручника [9]
Семінар директорів шкіл [53]
Естафета педагогічних інновацій [53]
ХV Національний конкурс шкільних газет [20]
Семінар заступників директорів з навчальної роботи [58]
День писемності [8]
Екскурсія 6 класів в Опішне 2016 [20]
Зірка школи - 2017 [20]
Конкурс-презентація талантів
14 лютого – Міжнародний день дарування книг [16]
Як пройшов цей день у нашій школі
Новий рік 2019 [40]
День Вишиванки 2021 [22]
Уроки доброти [24]
Уроки доброти в нашому ліцеї, які проходили з 3 по 7 жовтня.
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Дітям
Я маю право!
Для громадян
Державна служба
Гаряча лінія
Гаряча лінія
Гаряча лінія
МОН України
Департамент
УЦОЯО
ПАНО
Офіційний вебсайт Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського
Педпреса
Освіта