Інформація про школу

Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Лохвицької районної ради Полтавської області

Здійснює освітню діяльність та надає освітні послуги, пов′язані з одержанням повної загальної середньої освіти. Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, освітня політика в школі спрямовується на пізнавальну, наукову, аналітико–управлінську та аналітико–корекційну діяльність, психолого-діагностичну функцію навчального процесу, на ефективність, дієвість і результативність внутрішньо шкільної навчально-методичної та виховної роботи щодо виховання інтелектуально розвиненого, соціально адаптованого, громадсько активного випускника школи.

Місто Заводське було засноване у 1929 році. Одночасно з будівництвом цукрозаводу-десятитисячника у 1929 році була збудована початкова школа, яка складалась із 3-х класів. У школі працювало два вчителі, завідуючим був Полтава Пилип Федосійович.

Із розширенням цукрозаводу, будівництвом інших промислових підприємств, зростала кількість населення с.Сталінка. Школа з початкової стала семирічною, а у 1936 році – середньою. Перший випуск 10 класу був у 1937 році.

У 1957 році було побудоване нове чотирьохповерхове приміщення школи.

На протязі багатьох років педагогічний колектив школи плідно працював над виконанням навчальних і виховних завдань. Ця праця була високо оцінена державою. Відмінниками народної освіти УРСР стали Лубенець О.І., Фесун Г.П., Червоненко Г.П., Назаренко Г.І., Ємець Н.К., Сальник К.І., Виноградова К.Я., Горбонос С.О. Черненко М.Г. - відмінником народної освіти СРСР. Папірненко О.І. – відмінником освіти України. Ємець Н.К. було нагороджено орденом „Знак пошани”.

Багато випускників школи стали вчителями, а Шкляренко В.І. та Червоненко В.О. - директорами загальноосвітніх навчальних закладів Лохвицького району.

Школа вшановує своїх видатних випускників – вченого-кібернетика академіка Дейнеку В.С., якому встановлено меморіальну дошку на фасаді шкільного приміщення; Удовиченка В.В., який протягом 1994 – 2006рр. був мером міста Червонозаводського, також, мав більше 100 технічних винаходів; Богдана В.А., генерал-лейтенанта СБУ, директора департаменту служби зовнішньої розвідки України, публіциста, політолога, експерта-аналітика з питань безпеки і міжнародних відносин, члена Національної спілки журналістів України; Бедра В.М., офіцера центрального апарату МВС України, автора 5 поетичних книг, члена Спілки письменників України, лауреата Міжнародної премії ім. С.С. Гулака-Артемовського; Семенка В.А., літературного редактора видавництва «Музична Україна», заступника головного редактора газети «Гостинный двор», поета, члена Спілки письменників України; Сергієнка М.М., кандидата технічних наук, генерального директора ВАТ «ТУЛАСПИРТ»; Черненка В.А., вченого-хіміка, професора, який працював в інституті металофізики НАН України та в наукових установах Японії, Австралії, США, Німеччини, Італії.

У 1989 році у зв'язку з підвищенням рівня ґрунтових вод, що призвело до просідання фундаментів, приміщення загальноосвітньої школи №1 м. Червонозаводського стало непридатним до експлуатації. У цьому ж році відповідними органами було заборонено навчання учнів у даному приміщенні.

З 1991 року школа продовжила свою освітню діяльність у пристосованому приміщенні - адміністративному корпусі ВАТ „Лохвицький цукровий завод".

Тільки станом на 1 вересня 2009 року було здано в експлуатацію Блок „В“ - приміщення для учнів початкової школи - 8 класних кімнат, 2 спальні для перших класів та актова зала, а 19 березня 2010 року здано в експлуатацію Блок „С“ - приміщення шкільної їдальні.

 

На жаль, на даний час 12 класів (5-11 класи – 250 учнів) залишаються навчатися у пристосованому приміщенні адміністративного корпусу (III і IV півповерхи) ПрАТ «РАЙЗ-МАКСИМКО».

Незважаючи на обставини, шкільний колектив постійно займає 2-3 рейтингові місця за всіма навчально-виховними показниками серед навчальних закладів району.

У 2000 році школа отримала ліцензію на право підготовки водіїв автомобільних засобів категорії „С" (важкі автомобілі з великою вантажопідйомністю та вантажні автомобілі), а з 2003 – 2004 навчального року відкрита ще й категорія „В" (підготовка водіїв легкових автомобілів).

 

Школа забезпечена педагогічними кадрами на 100 %. Кількісний склад учнівського колективу складає 460 учнів. Склад педагогічного колективу становить 37 чоловік. Із них мають:

вищу кваліфікаційну категорію - 16 чол.

І категорію - 11 чол.

II категорію - 3 чол.

Спеціалісти - 6 чол.

звання „Старший учитель" - 4 чол..

звання «Учитель-методист» - 3 чол.

звання «Практичний психолог – методист» - 1 чол.

звання «Провідний бібліотекар» - 1 чол.

Учителі школи - постійні члени журі районних, обласних предметних олімпіад та конкурсів.

3 вчителя школи - Дробязко Н.П., директор школи, Ющенко І.В., учитель географії, Войтенко І.Г., учитель історії - лауреати Лохвицької районної премії ім. академіка І.Ф.Прокопенка.

36 вчителів мають вищу освіту і працюють за фахом згідно диплома. 1 працівник має середню спеціальну освіту і також працює за фахом згідно диплома.

У 2012 році школа пройшла акредитацію і була ліцензована на право надання освітніх послуг, пов'язаних з одержанням повної загальної середньої освіти з відзнакою.

Кредом учительсько–учнівського колективу школи є – «НАВЧИТИ НАВЧАТИСЯ» або «НАВЧАТИСЬ ДІЮЧИ».

Місія школи:

 • бути зразковим освітнім центром мікрорайону міста, обираючи напрямки й профілі роботи, спрямовані на забезпечення освітніх потреб населення;
 • забезпечувати отримання кожним учнем якісної базової загальної середньої освіти у відповідності до індивідуальних можливостей;
 • утверджувати принцип соціального оптимізму, який базується на соціальній ініціативі, готовності до конструктивних змін оточуючого середовища, стійку громадянську позицію, вміння швидко адаптуватися до змін у суспільстві.

Методична, навчально-виховна робота у школі спрямована на підвищення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки вчителів й успішне вирішення дидактичної проблеми школи: „Самовизначення, самореалізація та самоудосконалення особистостей вчителя і учня в умовах сучасної школи»” та виховної проблеми: „Система виховання духовності учнів в умовах сучасної школи”.

Педагогічний колектив Заводської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 спільно з адміністрацією школи поставили перед собою мету - активізувати професійну діяльність через творче впровадження інноваційних технологій, зокрема, проектної технології та інтерактивного методу у навчально-виховний процес.

Розроблена шкільна програма "Обдарованість". Учні школи є постійними учасниками, призерами та переможцями районних та обласних олімпіад, учасниками та призерами МАН.

Школа є учасником дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів» (наказ ДОН Полтавської ОДА від 22.03.2013 р. № 110 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області на 2013-2016 роки» (куратор - Лисечко В.П., практичний психолог).

Також школа знаходиться в статусі експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня, що долучений до участі у проведенні дослідно-експериментальної роботи «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів» на 2012-2019рр. (куратор - Ющенко І.В., учитель економіки).

Педагогічний колектив, зосереджуючи свою діяльність на вихованні соціально активного адаптованого випускника школи, працює в напрямку інноваційного розвитку, використовуючи такі новаторські методи та технології:

 • Проектна діяльність педагогічного колективу (директор школи, «Перспективний план розвитку школи на 2011-2015н.р. у проектах»);
 • Методика впровадження практично-орієнтованого (соціального) проектування (авт..Пометун О.І., проф., Інститут педагогіки АПН України; Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», президент проф.. П.Вербицька);

- Проектна діяльність учнів у ході екологічного виховання на уроках біології та хімії (авт..Совгіра С.С., кандидат пед. наук Уманський педуніверситет);

- Використання методу проектів у початковій школі (творча група РМК);

 • Виховання духовності молодших школярів на уроках «Християнської етики» (Журавський В.С., академік Академії правових наук, ігумен Логін (Чернуха);
 • Ситуація як засіб реалізації комунікативного підходу на уроках іноземної мови (творча група учителів школи);
 • Особистісно-орієнтоване навчання на уроках математики (Золотухіна В.М., Сиротенко В.Г., ПОІППО ім..М.В.Остроградського).

Учні та вчителі школи протягом кількох років поспіль є:

 • фіналістами Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми-2017» та діючими тренерами у середовищі бізнес-симуляції ViAL;
 • чемпіонату області з основ підприємництва та фінансової грамотності «Крок до бізнесу»;
 • Всеукраїнського турніру з фінансової грамотності;
 • Всеукраїнського конкурсу «Молодь тестує якість»;
 • Всеукраїнського конкурсу «Діти і медіа» та «Відкритий світ»;
 • Міжнародного конкурсу «Мій рідний край»;
 • Суспільної акції школярів України «Громадянин»;
 • ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Історія України і державотворення»;
 • Всеукраїнської акції «Моральний вчинок»;
 • Міжнародного молодіжного конкурсу «АDRIATIKA».

 

Наша школа – будинок радості для дітей, будинок творчості для вчителів, будинок певності для батьків.

 

 

Гімн школи
Роботи вчителів
Образотворче мистецтво [6]
Художня культура [2]
Робота психолога в школі [1]
Проекти
Проекти учнів [5]
Газета Ровесник [8]
Методичні матеріали [1]
Презентації
Світова літ-ра [5]
Астрономія [7]
Виховна робота [3]
Це важливо
Медичний куточок [6]
Правила поведінки [8]
Поради психолога [1]
Фотоальбом
Юні інспектори руху [26]
Семінар учителів іноземної мови [16]
Живи, книго! [7]
Свято осені й урожаю [65]
Семінар заступників із виховної роботи [3]
Тиждень шкільного підручника [9]
Семінар директорів шкіл [53]
Естафета педагогічних інновацій [53]
ХV Національний конкурс шкільних газет [20]
Семінар заступників директорів з навчальної роботи [58]
День писемності [8]
Екскурсія 6 класів в Опішне 2016 [20]
Зірка школи - 2017 [20]
Конкурс-презентація талантів
14 лютого – Міжнародний день дарування книг [16]
Як пройшов цей день у нашій школі
Для громадян
Гаряча лінія
Гаряча лінія
Гаряча лінія
МОН молодьспорт
Департамент
РМК
УЦОЯО
ПОІППО
Педпреса
Освіта
Щоденник
Календар
Календар України